Budování kapacit 2023

Budování kapacit

V roce 2023 jsme se rozhodli realizovat v rámci kandidatury na EHMK 2028 pilotovat projekt Budování kapacit. 

Tento projekt jsme realizovali v rámci partnerství s Budějovickým majálesem a Žižkárnou. 

Aktivity jsme složili z tří nezávislých bloků - Profesionálové neziskovkám, Technická praktika a Týmový koučink.

Projekt byl podpořen z Dotace na projekty EHMK2028, který realizoval Statutární město České Budějovice. Děkujeme za podporu nově vznikajícím projektů.

Prvním z realizovaných bloků byla Technická praktika. Tento rok ve zvukařských a osvětlovacích dovednostech. Pro realizaci jsme se dohodli s Audiem Kropík a Honzou Zvánovcem za zvuková praktika. Světelná praktika lektoroval Petr Baštýř z Jihočekého divadla. V seriálu 20. setkání se každé pondělí a úterý scházeli na Žižkárně nejenom mladí frekventanti. Žižkárnu se nám podařilo vybavit stabilní světelnou a zvukovou technikou. Díky dobré spolupráci jsme měli možnost navštívit kulturní dům v Trhových Svinech a ukázat si pokročilejší nastavování zvukových systémů. Systém technických praktik se nám osvědčil a budeme v něm rozhodně pokračovat.

Dalším z realizovaných bloků byla řada Profesionálové neziskovkám. Díky celosvětové společenské situaci v roce 2023 jsme byli nuceni tuto aktivitu pro tento rok zrušit. Je nám to líto a budeme se snažit v budoucnu navázat.

Poslední z aktivit byl Týmový koučink. Proběhlo celkem deset sezení, na kterých se viditělně posunula práce v týmu. Děkujeme moc Radce Doležalové za její práci.