Střípky z Produkčního fóra

Střípky z Produkčního fóra

16+ hodin

Více než 16 hodin přednášek, diskuzí, dotazů a kooperací s našimi hosty.

3 lektoři

3 profesionálové ve svých oborech, kteří sdíleli své zkušenosti.

30 témat

Tolik témat jsme společně probrali a snažili se ti předat, co nejvíce.

První fórum pod hlavičkou Kreatins je za námi. Druhý dubnový víkend patřil v Českých Budějovicích produkci a nám nezbývá nic jiné, než poděkovat nejen účastníkům, ale i našim hostům. Čemu jsme se věnovali a kdo nás poctil svou návštěvou? 

Pátek

Páteční večer patřil v prostorách Výměníku 1 klubové scéně. Své rady a zkušenosti s námi sdíleli Lukáš Fox a Lukino Zahradík. Lukáš je matador českobudějovické scény z klubu K2, Lukina můžete znát nejen z Café klubu Slávie, ale také z píseckého Balzám café. Společně jsme probrali témata jako propagace, plánování, autorské poplatky, personál, ale nakousli jsme i problematiku týkající se nefinanční spolupráce, freelancerů, zaměstnanců a mnoho dalšího.  

Konec večera patřil volné diskuzi, kde se všichni účastníci mohli ptát našich lektorů na konkrétní otázky, které je zajímají a chtějí znát i názor profesionálů a jejich pohled na věc či řešení, jaké nabízejí. 

photo by @jakub.máče

Sobota

Sobota se nesla v duchu nejen festivalové, ale i divadelní produkce. Po společné snídani nás svými zkušenostmi obohatila proděkanka Janáčkovy akademie múzických umění Hanka Průchová, jedna z největších expertek na divadelní produkci u nás i ve světě. David Borovka z Borovka Event nás obohatil o zkušenosti s pořádáním VIP eventů, kterých má za ta léta nepřeberné množství. V oblasti produkce hudebních festivalů nás seznámil i Honza Lippert ze ZL Production se spoustou zajímavostí a vychytávek z praxe. Nechyběl ani společný oběd a diskuze na nepřeberné množství témat, která se protáhla až do pozdního večera. 

Každý účastník tak obohatil svůj um a nabyl nové zkušenosti, které může nadále využívat v praxi a zdokonalovat svůj profesní život. 

photo by @miloš.serbus

Neděle

Neděli jsme věnovali zejména otázkám týkajících se produkční praxe - jak na zábory, dobrovolnictví, ekologii nebo rozpočet. Celé fórum zakončila Hana Průchová tipy z divadelní produkce a projektového řízení. Podělila se s námi také o vtipné historky, které za svou dobu v oboru posbírala. 

Doufáme, že si všichni účastníci i přednášející užili úvodní fórum v naší režii tak, jako jsme si ho užili my. Věříme, že se skvělá atmosféra a společnost bude opakovat i na dalších fórech. Závěrem děkujeme spolku Kredance za propůjčení prostor Výměníku 1 a Café Široko za skvělý servis.

Dále bychom  rádi poděkovali kanceláři SoundCzech za vyhlášení výzvy Skills: Vzdělávací projekty, která podpořila naší aktivitu.