Prostor pro setkávání odborníků napříč obory

Kreativní sektor se dlouhodobě potýká s nedostatkem personálu zejména v realizační oblasti. Inspirace není konkurence není jen slogan pro náš projekt, ale hlavně cesta. Cíleným propojováním neziskového a profesionálního sektoru otevíráme vzdělávací platformu. Skladbou kurzů chceme ověřit funkčnost jednotlivých kurzů, ale zároveň funkčnost celého vzdělávání v kreativních oborech. 

Přátelé projektu a partneři

Kreativní institut, z.ú. je novým projektem zřízeným v roce 2022 pro rozšíření nabídky spolupráce v kreativních oborech. Realizátoři projektu jsou dlouhodobými partnery velké části kulturních projektů konaných na území města České Budějovice. (BM, PechaKucha, FFČV, klubová scéna, MLLM, TEDx, JD, Objevárium, apod.)

Svojí profesionalizací s důrazem na spolupráci v kreativních oblastech se snaží nabídnout cesty pro zkvalitňování výstupů zejména v realizační oblasti kultury. Proto jsme se rozhodli založit platformu zaměřující se v současné chvíli na realizaci vzdělávacích kurzů. Propojováním účastníků a jejich edukací skrze profesionální sektor zvyšujeme kvalitu jednotlivých meandrů kultury.

Našim cílem je vám přinést ucelé a zaběhlé postupy pro konání vlastních eventů či zdokonalení schopností pro již zaběhlé projekty. Nechte se inspirovat skutečnými profesionály. 

Inspirace není konkurence.

Kdo jsme?

Správní přátelé

Jura Švehla

Kreativní větroplach, technik, učitel, komediant, od narození DS Vltavan, učitel na střední,
Café klub Slávie, Šlágr a Prener, VIP s Borovkou, velké věci se ZL production, 10 let pro BM a jiné akce v Budějovicích. 

Petr Popelka

Lukáš Urbanec

Designer, scénograf a hudebník. 20 let kreativní práce pro galerie, divadla a kulturní spolky.

Lukáš Zahradník

Kulturní kojenec z Českých Budějovic - Divadlo pod čepicí, C. K. Solnice, K. C. Bazilika, Café klub Slavie.
Aktuálně sloužící v Písku - Sladovna Písek, Balzám café.

Výkonní přátelé

Anežka Klementová - produkce

S dobrovolničením začala ještě na střední škole. Výkonná produkce se následně stala jejím koníčkem i zaměstnáním a spolupracovala na projektech jako je Budějovický Majáles, Vivat Vila nebo třeba Teatro Svjotlo. Nyní se věnuje především studiu psychologie na Jihočeské univerzitě a a produkci bere jako příjemný
návrat do světa kulturních akcí.

Petra Hrušková - asistentka produkce

Adam Veit - technická produkce

Původně studující malířství, se postupně přes zájem o klubovou hudbu, projekce, video a scénografii dostal k osvětlování. Spolupracoval na projektech Silent disco, Budějovický Majáles a Světadíl. Stál u založení projektů DHOGH, Veit B a Number house. V  současnosti působí jako osvětlovač v Jihočeském divadle a věnuje se vizuálním koncepcím na budějovické underground scéně.

"Zkulturni sebe, 
zlepši kulturu."

Mantra nás všech z institu. Motto které  je pro náš projekt klíčové. Již delší dobu jsme se setkávali s dvěma zásadními problémy. Kvalitní personál má již harmonogram vybookovaný na půl roku dopředu a technických lidí, kteří by zvládli danou věc odbavit, je málo. To vše odnášejí pořadatelé akcí, kteří pak vymýšlí řešení horkou jehlou a snaží se uplést vánočku z těsta na pizzu. 
 

Dost ale vtipných analogií. Jsme zde pro všechny kteří se chtějí ve svém oboru zdokonalovat, zlepšovat, dozvědět se něco nového, nebo se jenom inspirovat či rozšířit své pole působnosti.

Společně je práce zábavou

Přátelé projektu

Líbí? 

Přidej se k nám, staň se součástí našeho kmene. Jelikož jsme nezisková organizace, jsme rádi za každou ruku, co se přidá k dílu. Záleží jenom na tobě a na tvém umu. Můžeš připravovat chlebíčky pro speakery a poznat backstage.  Nebo se zapojit do organizování a pomáhat přímo s tvorbou workshopů. Tvému odhodlání se meze nekladou.